Projekt domu z poddaszem – dom do wykończenia na później

Projekt domu z poddaszem - dom do wykończenia na później

Posiadanie domu jest marzeniem wielu osób. Jest to jednak bardzo duży wydatek finansowy i poważne zadanie logistyczne. Wybranie projektu domu to jeden z najważniejszych etapów budowy. Jak wybrać projekt domu, który będzie spełniał nasze oczekiwania?

Odpowiedni metraż

Wybierając projekt domu, należy bardzo dokładnie dopasować go do swoich potrzeb. Jednym z najważniejszych zadań jest ustalenie odpowiedniego metrażu, jaki jest niezbędny do wygodnego funkcjonowania.

Bardzo często popełnianym błędem jest wybieranie domów, które są za duże. Dodatkowe sypialnie, gabinet do pracy czy pokój gościnny to pomieszczenia, których tak naprawdę nie potrzebujemy, a w przyszłości nie będziemy z nich korzystali.

Wybierając projekt domu bardzo ważne jest ustalenie, gdzie ma znajdować się garaż, kotłownia czy spiżarnia. Dla odmiany o tych pomieszczeniach często nie myślimy, mimo iż mają one bardzo duży wpływ na wygodne funkcjonowanie w domu.

Parterowy czy z poddaszem?

Projekty domów z poddaszem to idealna propozycja dla młodych rodzin, które w przyszłości planują dzieci. Poddasze jest idealnym miejscem na dodatkowe sypialnie, pokoje dzieci czy gabinet, w którym można popracować w ciszy i spokoju.

Wybierając projekt domu z poddaszem mamy jeszcze jedną zaletę. Dom można wykończyć za kilka lat. Poddasze, które nie jest wykończone nie stwarza problemów w funkcjonowaniu. Nie ma również wpływu na estetykę domu, gdyż jest niedostępne dla oczu gości.

Jest to zmniejszenie kosztów budowy i rozłożenie ich na lata. Dzięki temu kredyt na budowę domu nie będzie tak dużym obciążeniem budżetu domowego. Można zredukować jego wysokość, a poddasze wykończyć po pewnym czasie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Dom parterowy o takim samym metrażu jak dom z poddaszem trzeba wykończyć od razu, gdyż wszystkie jego zakamarki znajdują się na jednym poziomie, a to znaczy, że niewykończenie domu może utrudniać codzienne życie.

Wybierając projekt domu trzeba go przede wszystkim dostosować do potrzeb rodziny. Tylko przemyślany wybór pozwoli na wygodne i komfortowe funkcjonowanie.