Rękawice robocze przystosowane do każdych warunków

rękawice robocze

Jednym z podstawowych środków zabezpieczających pracownika wykonującego prace fizyczne są rękawice robocze. Chronią dłonie przed skaleczeniem, przecięciem przez ostre elementy i innymi urazami.

 

Dopasowane do potrzeb rękawice ochronne robocze

Rękawiczki ochronne można kupić w różnych rozmiarach, kolorach, wzorach, a także dostępne są w zróżnicowanej cenie, w zależności od tego, z jakich materiałów zostały wykonane. Ważne, aby pracownik miał do dyspozycji wysokiej jakości rękawice dopasowane do środowiska pracy, w którym wykonuje obowiązki zawodowe. Będzie mógł dzięki temu skutecznie chronić się przed zagrożeniami.

 

Najmniej trwałe są rękawice jednorazowe, które należy wyrzucić po każdym użyciu. Do pracy na budowie zupełnie się nie sprawdzają, ponieważ ulegają szybkiemu zniszczeniu. Warto wybrać w takiej sytuacji rękawice robocze, które są odporne na roztarganie. Nie narażają pracowników na skaleczenia i są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, często nawet ze skóry naturalnej.

 

Dla wielu pracowników znaczenie ma również długość rękawic, jeżeli chcą dodatkowo ochronić także przestrzeń aż do łokci. Zdarza się tak, że jest to wymagane ze względu na specyfikę pracy.

 

Szeroka oferta rękawic ochronnych

W ofercie producentów można znaleźć rękawice robocze nieprzemakalne, dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Pozwala to na dopasowanie modelu do indywidualnych potrzeb i specyfiki wykonywanych obowiązków. Od znanych i cenionych firm można kupić produkty, które posłużą przez dłuższy czas.

 

W sprzedaży dostępne są rękawice, które chronią dłonie przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, przede wszystkim przed niskimi temperaturami, co ma szczególne znaczenie w trakcie wykonywania obowiązków zimą czy w innych niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Równie ważne jest, aby pracownik wykonujący obowiązki z udziałem wody miał do dyspozycji rękawice robocze wodoszczelne. Zapobiegnie to odmoczeniu dłoni.

 

W zależności od częstotliwości i rodzaju wykonywanych obowiązków można zdecydować się na rękawice gumowe robocze, jak i wykonane z wielu innych materiałów. Dopasowane do specyfiki pracy, zapewnią maksymalne zabezpieczenie dla dłoni.

 

Rękawice robocze wampirki  – najpopularniejszy model dostępny na rynku

Zdecydowanie rękawice wampirki cieszą się największą popularnością do zastosowania amatorskiego, jak i profesjonalnego. Wyróżniają się wykonaniem z trwałych materiałów, bardzo trudno ulegają uszkodzeniom, a jednocześnie dostępne są w wielu rozmiarach, od S do L, a nawet XL. Dzięki temu, niezależnie jak dużą dłoń ma pracownik, na pewno uda się dopasować rękawice do jego potrzeb.