Dlaczego warto zdecydować się na projekty domów kanadyjskich?

Dlaczego warto zdecydować się na projekty domów kanadyjskich?

Należy mieć świadomość, że domy, które zostały wybudowane w stosunkowo lekkiej technologii drewnianego szkieletu nazywa się domami kanadyjskimi. Nikogo nie powinien oczywiście dziwić ten fakt, ponieważ w takich domach na co dzień mieszka zdecydowana większość Kanadyjczyków. Dlaczego warto postawić na projekty domów kanadyjskich?

Dlaczego projekty domów kanadyjskich z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że domy kanadyjskie mają zdecydowanie więcej zalet niż mogłoby się wydawać. Oczywiście omawiany rodzaj budownictwa ma także wady. Osoby zainteresowane „kanadyjczykami” powinny przede wszystkim zapoznać się z licznymi atutami tego rozwiązania.

Jakie są najistotniejsze zalety domów kanadyjskich?

Jakie są najistotniejsze zalety domów kanadyjskich?

Do najważniejszych atutów tego rozwiązania należy oczywiście zaliczyć materiał, z którego zostały zbudowane. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że konstrukcja domów powstaje z drewna. Oczywiście fundamenty są betonowe. Jak wiadomo drewno jest w stanie stworzyć unikalny mikroklimat wnętrza budynku. Zobacz więcej >>

Godny uwagi jest również fakt, że realizacja domów kanadyjskich trwa bardzo krótko. Czas trwania budowy jednego budynku mieszkalnego, który będzie składany na danym placu budowy wynosi bowiem około trzy miesiące. Z kolei w przypadku przywiezienia na wspomniany plac wszystkich sfabrykowanych elementów czas realizacji zostanie skrócony do zaledwie kilku dni.

Jakie są jeszcze atuty omawianego rozwiązania?

Bardzo lekka konstrukcja domów kanadyjskich powoduje, że charakteryzują się one stosunkowo małym ciężarem. Nie można oczywiście zapomnieć, że tańszy będzie także transport poszczególnych materiałów na plac budowy. Należy zdawać sobie sprawę, że domy kanadyjskie mogą być wykonywane nawet zimą, ponieważ poza fundamentami nie będą wymagały wykonania murowania czy betonowania.

Omawiany rodzaj domów można także bez większego problemy rozbudowywać, przebudowywać czy modernizować. Domy charakteryzują się także małą grubością ścian wewnętrznych i zewnętrznych.