Niestandardowe rozmiary działki a domek dla dwojga

domek bez pozwolenia

Niestandardowe wymiary działki bardzo mocno mogą zawężać ofertę projektów katalogowych domów. Niestandardowymi najczęściej nazywane są działki wąskie, których jeden z parametrów jest mniejszy niż 16 metrów. Pamiętajmy jednak, że nie jest to jednoznaczne z niemożliwością wybudowania ładnego i estetycznego domu, który będzie wyposażone we wszystkie potrzebne części. Architekci bezustannie wprowadzają coraz to nowsze i lepsze rozwiązania, które optymalizują wykorzystanie wąskiej powierzchni działki.

Dom na wąską działkę – jaki projekt wybrać?

Wybierając projekt domu, który umieścimy na wąskiej działce musimy zwrócić szczególną uwagę na parametry budynku, zachowując przy tym wszystkie warunki znajdujące się w obowiązującym nas Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Zwróćmy uwagę także na to, czy wszystkie potrzebne jego części są zawarte w pomieszczeniu. W zależności od tego, ile osób liczy nasze gospodarstwo, musimy wybrać odpowiednią ilość pokoi, a także zwrócić uwagę na wielkość kuchni, łazienek, obecność dodatkowego pomieszczenia gospodarczego oraz kotłowni. W projektach domów na wąskie działki nie znajdziemy natomiast garaży.

Domek dla dwojga

Jeżeli nasz dom ma być równie mały jak nasza działka, warto wybrać domek bez pozwolenia 70m2 (https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-do-70m2/). Wchodzące w życie przepisy wraz z programem Polski Ład umożliwiają taką inwestycję. Jest to znacznie szybsza droga do wybudowania domu wiążąca się jednocześnie z mniejszymi kosztami. Już teraz znajdziemy wiele projektów domów do 70m2, które nie wymagają pozwoleń. Zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i czas!