Jakie zastosowanie posiada klej epoksydowy?

klej epoksydowy

Klej epoksydowy to nic innego, jak specjalne syntetyczne tworzywo przeznaczone do łączenia dwóch powierzchni. Mówimy tutaj o kleju konstrukcyjnym, którego właściwości pozwalają nam na złączenie dwóch elementów danej konstrukcji, jaka cechować będzie wytrzymałością niemal tak samą jak w przypadku tradycyjnych łączeń mechanicznych. 

Jakie są rodzaje klejów epoksydowych?

Kleje epoksydowe dzielimy na:

  • Kleje jakie mają konkretne w tym aspekcie zastosowanie, najczęściej sprawdzają się one w technice, mechanice oraz budownictwie, gdzie pojawiają się jako kleje do betonu, kamienia, drewna czy tworzyw sztucznych.
  • Kleje które mają określoną do tego postać, wśród nich mowa o żywicy epoksydowej lanej, laminatach epoksydowych czy epoksydowych tworzywach piankowych.
  • Kleje jakie wyróżnia ilość składników, z których stworzona została dana żywica epoksydowa

Oczywiście przy wyborze kleju epoksydowego w Melkib, trzeba zwrócić uwagę na ich właściwości, skład czy możliwość wykorzystania w konkretnym do tego celu, należy go dostosować w indywidualny sposób do łączonych powierzchni. klej epoksydowy

Kiedy kleje epoksydowe najczęściej znajdują zastosowanie? 

Kiedy kleje epoksydowe znajdują najczęściej zastosowanie?:

  • Przy łączeniu różnych stali stopowych, nierdzewnych oraz węglowych
  • W przypadku klejenia metali kolorowych, aluminium czy twardych tworzyw sztucznych, takich jak poliamidy
  • Przy klejeniu szkła, drewna, elementów kamiennych oraz ceramiki

Kleje epoksydowe ze względu na swoje właściwości, cieszą się ogromnym zastosowaniem w wielu branżach, zwłaszcza budowlanych, ale też przemysłowych, i często pozwalają one na znacznie prostsze oraz łatwiejsze łączenie powierzchni, bez konieczności ingerencji mechanicznej czy potrzeby uwzględnienia innego bardziej skomplikowanego procesu technologicznego.