Przybliżamy możliwe zastosowanie kleju Loctite 406

klej do gwintów

Klej Loctite należy do produktów o działaniu błyskawicznym. Nic dziwnego, że jego zastosowanie jest tak szerokie. Do czego można go używać?

Do czego stosuje się klej Loctite?

Loctite 406 jest klejem błyskawicznym o właściwościach szybko utwardzających. Jednoskładnikowy produkt cyjanoakrylowy używany jest przede wszystkim do klejenia tworzyw z gumy oraz innych sztucznych materiałów. Preparat nadaje się także do powierzchni trudno sklejalnych, jednak, by uzyskać jak najlepszy efekt, należy stosować go razem z podkładem Loctite SF 770. Taki zestaw zazwyczaj sprawdza się w przypadku klejenia polipropylenu, polietylenu, gumy fluorowej i teflonu.

Zastosowanie

Klej można stosować do wielu sztucznych tworzyw. Najbardziej praktyczną informacją zdaje się być jednak to, jakie dokładnie zastosowanie ma produkt na co dzień. Przydaje się do naprawy gumowych uszczelek, drewnianych, tekturowych, stalowych oraz kauczukowych materiałów oraz – przede wszystkim – do wszelkiego rodzaju drobnych elementów. Warte podkreślenia jest to, że klej Loctite 406 nadaje się także do użytku w specyficznych i trudnych warunkach – nawet w wodzie.

Do klejenia jakich elementów można jeszcze wykorzystać produkt? Podaje się tutaj głównie gumę w mechnizmach samochodowych lub obudowę gaśnicy.

kleje loctite 406

Klej Loctite 406

Ze względu na to, że jest to produkt o działaniu błyskawicznym, warto dokładnie przygotować się do zastosowania kleju na danej powierzchni. Nie jest możliwe wdrożenie poprawek w przypadku nierównego nałożenia na siebie części. Przed przystąpieniem do klejenia należy przeczytać instrukcję i postępować według jej wytycznych. Dzięki temu działanie produktu będzie jak najlepsze. Warto zaznaczyć, że do czasu uzyskania pełnej wytrzymałości, trzeba ograniczyć użytkowanie danych elementów. Najlepiej odczekać 72 godziny od aplikacji kleju.