Olej pneumatyczny – dlaczego należy go wykorzystywać?

olej pneumatyczny

Narzędzia pneumatyczne wykorzystywane są do różnego rodzaju prac budowlano-remontowych, w przemyśle. Za ich prawidłowe działanie odpowiedzialnych jest wiele czynników. W tym olej pneumatyczny, który zaliczany do grupy produktów smarnych, musi być stosowany regularnie, aby zapewnić płynność działania.

Cechy dobrego oleju pneumatycznego

Olej pneumatyczny z https://melkib.com/pl/c/Oleje-pneumatyczne/180 jest takim produktem, który musi wyróżniać się następującymi właściwościami:

  • właściwości przeciwzużyciowe,
  • właściwości ochronne,
  • zabezpieczenie przed rdzą i korozją,
  • odpowiednia lepkość,
  • nie powinien rozpuszczać się ani emulgować wody,
  • pozostawać w całości produktem nietoksycznym.

Zastosowanie oleju pneumatycznego

Koniecznością jest regularne stosowanie oleju, ponieważ dzięki temu będzie można zmniejszyć tarcie pomiędzy powierzchniami. Chodzi o te elementy, jakie znajdują się we wnętrzu danego narzędzia. Tak, aby móc wydłużyć tym samym ich żywotność. Jeżeli dojdzie do zatarcia poszczególnych części w narzędziach pneumatycznych, można już jedynie liczyć się ze sporej wielkości kosztami, jakie związane będą z naprawą i usterką uszkodzonych elementów. Warto również nadmienić, że regularne wykorzystywanie oleju, pomaga w usuwaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie mogą doprowadzić do osłabienia konstrukcji. Na skutek wykonywania pracy przez owe narzędzia, we wnętrzach dochodzi także do skraplania wody. Im będzie jej więcej, tym gorzej dla poszczególnych produktów. Na szczęście olej pneumatyczny ma te zdolności, aby wodę móc na bieżąco usuwać.