Jak rozpocząć obróbkę skrawaniem

Obróbka skrawaniem

Jeśli chcesz zacząć zajmować się obróbką skrawaniem, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć, pierwszym krokiem jest ustalenie, jaki rodzaj maszyny jest dla Ciebie odpowiedni. Obróbka może być tak prosta, jak użycie ręcznej wiertarki i ręcznej szlifierki, lub może obejmować skomplikowany sprzęt CNC, lub zautomatyzowaną tokarkę. Złożoność Twoich celów określi, jaki typ maszyny jest wymagany i jakiego sprzętu potrzebujesz. W tym artykule omówimy podstawy rozpoczęcia własnego hobby związanego z obróbką skrawaniem przy niewielkich lub zerowych nakładach finansowych

Bezpieczeństwo jest kluczowe, kiedy zaczynasz Obróbkę skrawaniem

Największą kwestią bezpieczeństwa, gdy zaczynasz swoje własne hobby z obróbką skrawaniem, jest używanie właściwych maszyn i właściwych materiałów. Jeśli wybierzesz niewłaściwą maszynę lub użyjesz niewłaściwego materiału, możesz poważnie zranić siebie lub innych. Inną kwestią bezpieczeństwa, gdy zaczynasz swoje własne hobby z obróbką skrawaniem, jest pył. Sklep wypełniony pyłem może być niebezpieczny i niezdrowy zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny. Kurz i zanieczyszczone powietrze mogą spowodować poważne problemy zdrowotne dla Ciebie i Twoich bliskich. Dlatego, aby zapobiec tym problemom, będziesz musiał użyć odkurzacza warsztatowego, aby utrzymać swój sklep w czystości.

Obróbka skrawaniem

Inne narzędzia, których możesz potrzebować rozpoczynając obróbkę

Chociaż nie potrzebujesz całego warsztatu maszynowego, aby wejść w obróbkę skrawaniem, prawdopodobnie będziesz potrzebował kilku dodatkowych narzędzi, aby zacząć.

  • Wypalarka – Wypalanie jest końcowym etapem polerowania używanym do nadania krawędziom części ostrego wyglądu. Wypalarka może być używana ręcznie, ale większość ludzi woli używać elektrycznej ze względu na szybkość. Wypalanie może być również używane do nadania powierzchni części wyglądu błyszczącego i gładkiego.
  • Prowadnica wiertła – Prowadnica wiertła może być używana do prostego i dokładnego wiercenia otworów w metalu. Prowadnice są dostępne w różnych stylach, aby pomóc Ci wiercić na różne sposoby, takie jak użycie szablonu.
  • Wiertarka – wiertarka może być używana do łatwego wiercenia otworów w metalu, plastiku lub drewnie.
  • Piła stołowa – Chociaż drewno można ciąć ręcznie, piła stołowa jest pomocnym narzędziem do cięcia materiałów projektowych i może pomóc w podjęciu decyzji o rozpoczęciu obróbki mechanicznej.