Idealny lokal użytkowy – czyli jaki?

Wybierając lokal na działalność firmy należy skupić się na kliku niezmiernie ważnych czynnikach, które mogą zdecydować o sukcesie naszej firmy. Na co zwrócić uwagę wybierając lokal użytkowy?

Jak wybrać metraż lokalu użytkowego?

Wybór lokalu użytkowego jest niezmiernie ważny dla firmy, gdyż klienci przyzwyczajają się do lokalizacji, a każda zmiana może wiązać się z utratą części klientów.

Jednym z elementów, który ma duży wpływ na wygodę funkcjonowania jest metraż lokalu. Musi on być dostosowany do ilości pracujących w nim osób oraz do charakteru prowadzonej działalności. Prowadząc biuro, w którym zatrudniamy kilka osób warto postarać się o wydzielenie kilku pomieszczeń, w których będzie można nie tylko pracować w ciszy i spokoju, ale również przyjąć klienta, czy zrobić burze mózgów wśród pracowników.

Lokale usługowe w nowych budynkach (www.domd.pl) bardzo często dają możliwość samodzielnego podziału przy pomocy ścianek działowych. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i funkcjonalne, gdyż samodzielnie można dostosować lokal do indywidualnych potrzeb.

Parter czy piętro?

Wybierając lokale użytkowe przedsiębiorcy bardzo często decydują się na parter. Czy jednak zawsze lokal na parterze jest konieczny?

Prowadząc biuro rachunkowe, kancelarię notarialną czy biuro tłumaczeń parter nie jest konieczny. Bardzo ważne jest jednak otoczenie lokalu. Klatka musi być czysta, domofon sprawny, a dojście do lokalu łatwe.

Wybierając lokale usługowe na pietrze warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość umieszczenia banera reklamowego na balkonie czy w oknie lokalu. W wielu przypadkach niezbędna będzie zgoda wspólnoty mieszkaniowej oraz uiszczenie opłaty na rzecz wspólnoty.

Działalność gospodarcza taka jak salon kosmetyczny, fryzjer czy szewc muszą być zlokalizowane na parterze. Wejście bezpośrednio z ulicy oraz baner reklamowy to duże ułatwienie dla klientów.