To, że wykonując wymagające prace na budowie, lub też posługując się narzędziami podczas innych czynności, ludzie zakładają odzież ochronną, jest już normalnością. Podobnie, jeśli chodzi o obuwie bhp. Jest to temat zamknięty. Solidne, wytrzymałe i wygodne buty to podstawa. Niewiele osób decyduje się na inne rozwiązania. Czy równie poważnie podchodzimy do ochrony słuchu? Ten zmysł jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania. Nikt nie powinien zaniedbywać tej kwestii.
Czy one rzeczywiście coś dają?
Dźwięk, mierzony w decybelach ma niszczący wpływ na nasz narząd słuchu. Zwłaszcza głośny i długotrwały hałas może odbić się na zdrowiu. Środki ochrony uszu znacząco redukują natężenie dźwięku, docierającego do wnętrza przewodu słuchowego. To taka fizyczna bariera zatrzymująca hałas lub przynajmniej jego część.
Komu potrzebna taka ochrona?
Stopery do uszu od BHP-Gabi powinny być używane wszędzie tam, gdzie człowiek narażony jest na uporczywy hałas. Będą to np. rolnicy, członkowie ekip remontowo — budowlanych, mechanicy, a także osoby pracujące w innych, czasem egzotycznych profecjach. Doskonałym przykładem będzie mechanik w maszynowni na statku. Do grup używających stoperów do uszu z pewnością zaliczyć można osoby koszące trawniki, przycinające żywopłoty, pilarzy, pracowników dużych hal produkcyjnych itp. Tam, gdzie pojawia się hałas, konieczne jest zatroszczenie się o to, by nie doprowadził on do pogorszenia słuchu lub innych, często trwałych uszkodzeń. Wiele z nich jest nieodwracalna i bardzo uciążliwa.