Czym jest silikon dekarski?

Silikony są obecnie bardzo popularnym materiałem, który ma za zadanie chronić i spoinować konstrukcje dachów. Rynek oferuje wiele różnych odmian, które są przeznaczone do różnego typu celów. Nie ma niestety jednego uniwersalnego silikonu i trzeba wybrać odpowiedni produkt do różnego typu szczelności blacharskich.

Silikon dekarski zastosowanie

Wybierając silikon do uszczelniania blachy nie należy brać pod uwagę silikonu z octanowym system sieciowania. Taki produkt posiada kwaśny odczyn, co będzie rzutowało bezpośrednio na większe ryzyko korodowania blachy. W efekcie czego, możemy naruszyć strukturę dachu, a także zmniejszyć szczelność. Silikony dekarskie nie powodują korozji blachy i nie prowadzą do uszkodzenia w zetknięciu z innymi materiałami stosowanymi do dachu. Silikon dekarski cechuje się świetną przyczepnością i stosuje się go do praktycznie wszystkich pokryć dachowych. Warto dodać, że jest łatwy w aplikacji i odporny na wysokie oraz niskie temperatury. Produkt ten jest odporny na promieniowanie UV, a ponadto tworzy on elastyczne uszczelnienie dachowe poprzez dobre złączenie blach falistych czy surowych. Stosując silikony dekarskie możemy wykonywać także uszczelnienia opierzeń, rynien oraz okapów. Można też je zastosować do uszczelnień dachówek ceramicznych lub do pokryć bitumicznych.

Silikon dekarski cena

Silikony dekarskie to tani produkt, a jego cena sięga od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu zł. Lepiej nie sugerować się ceną, a jakością, ponieważ różnica może być ogromna. Możemy zaoszczędzić parę złotych, a istnieje takie prawdopodobieństwo, że będzie to skutkować koniecznością wcześniejszej naprawy. Koszty takiego remontu będą zapewne bardzo wysokie i lepiej stawiać na jakość wybranego materiału, a nie na cenę, zwłaszcza, że nie jest to drogi produkt.