Kleje błyskawiczne – specyfika produktów

klej do gwintów

Profesjonalne kleje błyskawiczne znajdują szereg różnorodnych zastosowań. Szybkoschnące i trwałe spoiwa stosuje się w różnych gałęziach przemysłu takich jak branża budowlana czy meblowa.

Kleje błyskawiczne – zastosowanie w wielu branżach

Profesjonalne kleje błyskawiczne znajdują bardzo wiele zastosowań – dzięki temu, że doskonale sprawdzają się na większości powierzchni, spoiwa szybkoschnące wykorzystuje się między innymi w różnych gałęziach przemysłu. Bardzo często specjalistyczne kleje błyskawiczne można spotkać między innymi w branży konstrukcyjnej. Z wysokiej jakości, szybkoschnących spoiw korzystają także producenci obuwia oraz fabrykanci mebli.

Ponadto błyskawiczne tempo wiązania kleju oraz prostota użycia sprawiają, że szybkoschnące spoiwa znajdują zastosowanie w gospodarstwie domowym. Kleje błyskawiczne stosuje się między innymi do łączenia niewielkich elementów podczas przeprowadzania napraw przedmiotów codziennego użytku.

Zalety klejów cyjanoakrylowych

Jedną z największych zalet klejów cyjanoakrylowych jest bez wątpienia szybkie tempo utwardzania spoiwa, które pozwala na sprawne połączenie różnych powierzchni. Poza tym kleje błyskawiczne są także niezwykle łatwe w użyciu – wygodny aplikator oraz elastyczna formuła produktu sprawiają, że nakładanie spoiwa przebiega w bezproblemowy sposób.

Dodatkowo warto pamiętać również o tym, że kleje cyjanoakrylowe charakteryzują się przezroczystą barwą, dzięki czemu sprawdzą się doskonale w przypadku połączeń, w których koniecznym jest uzyskanie estetycznego i schludnego efektu.

kleje błyskawiczne

Stosowanie klejów błyskawicznych – o czym pamiętać?

Podczas aplikacji kleju błyskawicznego koniecznie należy pamiętać o tym, że czas wiązania spoiw tego typu wynosi od kilku sekund do kilku minut – podczas łączenia powierzchni przy pomocy spoiw szybkoschnących niezwykle ważną kwestią okaże się więc szybkość i precyzja.

Przed przystąpieniem do klejenia warto zadbać również o odpowiednie przygotowanie pomieszczenia – spoiwa szybkoschnące najlepiej wiążą się w temperaturze od 15 do 25 stopni Celsjusza. Dość istotna okaże się także wilgotność powietrza, która powinna wynosić od 40 do 60%.