Dom piętrowy bez garażu – czy to dobry pomysł?

Samochód w dzisiejszych czasach to narzędzie, które powoduje, że życie staje się po prostu wygodniejsze. Dziwi zatem fakt, że tak wielu inwestorów wybiera już na etapie planowania projekty domów piętrowych bez garażu. Dlaczego pomimo posiadania samochodu lub też planowania jego posiadania nie chcą mieć budynku z garażem?

Czego się obawiają?

Wielu inwestorów ma poważne obawy, czy samochód znajdujący się w budynku, to na pewno dobry pomysł. Czy to pod podłogą, czy też na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne, garaż może stanowić spore zagrożenie i dyskomfort dla mieszkańców. Przede wszystkim od strony dostających się do pomieszczeń mieszkalnych spalin, lecz także poprzez generowany przez samochód hałas podczas wjeżdżania nim do garażu, oraz z niego wyjeżdżania.
Nie da się również zaprzeczyć temu, że nowoczesny dom piętrowy bez garażu prezentuje się o wiele lepiej. Duże skrzydłowe drzwi garażowe potrafią całkowicie zaburzyć stronę estetyczną elewacji nowoczesnego budynku. Innymi słowy, dom piętrowy bez garażu wygląda po prostu znacznie ładniej.

Inne ciekawe rozwiązania

Jak jednak łatwo zauważyć, wiele rodzin albo już ma, albo też planuje zakup samochodu. Siłą rzeczy muszą mieć gdzie go trzymać. Parkowanie auta pod chmurką prędzej czy później zakończy się dla niego dość nieprzyjemnie, np. powstaniem na jego powierzchni rdzy.
Kto najczęściej rezygnuje z garażu w domu? Właściciele dużych działek, które pozwalają na bardzo interesujące rozwiązania. Przede wszystkim duża działka to możliwość wybudowania osobnego, często nawet mieszczącego wiele pojazdów garażu. Z całą pewnością będzie się on lepiej prezentował od strony estetycznej, lecz również praktycznej, niż umieszczony w jednej bryle z budynkiem mieszkalnym. Dlatego też, jeśli ktoś ma takie możliwości, warto z nich skorzystać.